Kdo se směje naposled...

18. června 2012 v 16:29 | blog-nomad |  myšlenková popelnice :)

Hodně lidí se směje...
...jen málo lidí se směje upřímně...
...a hodně lidí se směje aby zamaskovali svůj strach...

Potkáváme úsměvy, které nejsou upřímné. Každý den. Je to cítit všude: Vaše provolané minuty činí 400 Kč, o vyúčtování poprosíme vaší banku. S falešným úsměvem neupřímné přání hezkého dne vám přeje váš operátor. Falešný úsměv učitele, když říká, vždyť ty nejsi tak hloupá - stačí se snažit. Nebo... falešný úsměv doktorů,když říkají, že je tu šance, jen nesmíme ztrácet naději. A co falešný úsměv našich přátel, když říkají, že bude všechno dobré, i když sami cítí, že se blíží něco strašného. Falešný úsměv po ránu, jimž zakrýváme úzkost z noční můry...

Zdálo se mi o ní. Když se mi o ní zdálo naposledy byla zdravá, chodila a smála se s námi. Všechno bylo jako dřív. ...Je blbost vracet se ke starému tématu. K něčemu co se událo před devíti měsíci. Ale... Tentokrát to veselé nebylo, ne. Naše třída šla kolem školy a já ji viděla jít přede mnou. Všechno bylo tak jak má být, bavila se s lidmi, které měla ráda, přidrzle se bavila s učiteli a nikdo s ní neměl problém komunikovat. Pak se otočila na mně. Smála se.
- Chceš se se mnou bavit?
- Ano.
- To je divné.
- Proč by to bylo divné? stejně je to tvoj..ne, víš co radši to neřeš.Usmála se tím nejfalešnějším úsměvem.
- Ne, řekni to!
- Fajn, podívala se na mě a s kamenným výrazem ve tváři odpověděla: já jen že je to stejně tvoje vina.A pak se zase otočila a smála se dál.

Už jsem ji tak dlouho neviděla, že jsem zapomněla jaká je to mistrině falešných úsměvů. Nevím, moje podvědomí se mi tím asi snaží něco říct, ale já myslela, že už jsem ty pocity viny překonala. A oni tu jsou...pořád. Vlastně je tu všechno. Není to ode mě hezké, že to říkám, ale myslím, že bolest z toho všeho si naše třída ponese ještě hodně dlouho.


Nevadí mi, že mi nerozumíte. V takovém vedru se smysluplné články píší velmi těžko...

XXX Blog-nomad
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cerny-x-motyl cerny-x-motyl | 19. června 2012 v 20:23 | Reagovat

proč máš výčitky?

2 zuzu-s zuzu-s | Web | 23. června 2012 v 10:39 | Reagovat

Hehe, zrovna předevčírem jsem si s ní několik hodin volala. Prý začátkem roku 2013 jí tak na 80% máme čekat u nás na škole, fuck yeah !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
...I don't deserve to have you...My smile was taken long ago/if I can change, hope I never know...


Tahle písnička mě momentálně chytla za srdce...